Konferenci Mechatronika 2022 bude hostit Fakulta elektrotechnická Západočeské univerzity v Plzni

Konference Studenti Věda

V prosinci proběhl online 19. ročník mezinárodní konference Mechatronika. Oficiálně na něm bylo oznámeno, že jubilejní 20. ročník této konference bude v roce 2022 hostit Fakulta elektrotechnická ZČU.

O pořádání konference, která se koná jednou za dva roky, se tradičně dělí pražské České vysoké učení technické a brněnské Vysoké učení technické, příští ročník se tedy poprvé uskuteční v Plzni.

Odborníci z Fakulty elektrotechnické ZČU na konferenci pravidelně publikují své příspěvky. Ty jsou následně indexovány v databázích IEEE a Web of Science. Na posledním ročníku konference prezentovala Fakulta elektrotechnická ZČU celkem 14 příspěvků se zaměřením jak na návrh a analýzu elektrických strojů, tak i na jejich řízení a regulaci.

Předběžný termín konání 20. ročníku Mechatroniky byl stanoven na 7. - 9. prosince 2022.

Zatímco předchozí ročníky konference Mechatronika umožnily společné setkání všech účastníků, ten devatenáctý se musel uskutečnit online.

Fakulta elektrotechnická

Iveta Pangrácová

11. 01. 2021

Zemřel zakladatel katedry archeologie, profesor Evžen Neustupný