Západočeská univerzita zve na Den otevřených dveří. Uskuteční se online

Study Press Release Public

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) zve všechny zájemce o vysokoškolské studium na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 27. ledna od 9 do 17 hodin. Vzhledem k protiepidemickým opatřením proběhne online, a to na webových stránkách dod.zcu.cz. Kromě přehledného katalogu studijních programů tu uchazeči najdou videa se současnými studenty a mohou se připojit k dopolednímu live streamu, v němž se představí všech devět fakult ZČU, s nimiž se pak blíže seznámí ve virtuálních místnostech. Tam se zároveň budou moct zeptat na všechno, co je zajímá. 

Online verze Dne otevřených dveří přinese uchazečům univerzitu až k nim do pokoje. Nepřijdou o rozhovory s vyučujícími, zkušenosti současných studentů ani o prohlídku kampusu, samozřejmě virtuální. Úplně poprvé se tak letos na Dni otevřených dveří představí všechny fakulty ZČU v jednom termínu. Pro zájemce o studium v chebské části Fakulty ekonomické je připraven živý přenos už na pátek 22. ledna od 11 hodin, potřebné informace však získají i ve středu 27. ledna.  Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara sice z důvodu dřívějšího data pro podávání přihlášek do bakalářských programů a talentových zkoušek pořádá svůj Den otevřených dveří každoročně v listopadu, ale nevynechá ani lednový termín, užitečný především pro uchazeče o magisterské studium.

Na webových stránkách Dne otevřených dveří, které se průběžně plní, najdou zájemci už teď nabídku studijních programů všech devíti fakult ZČU. Z bezmála 170 programů mohou ten, který bude nejvíce splňovat jejich představy, vyhledávat podle fakulty, zaměření, typu a formy studia. K dispozici budou mít také brožuru s výčtem všech studijních programů, důležitými termíny a kontakty. O svoje zkušenosti i zážitky se v krátkých videích podělí současní studenti. Uchazeči se přímo od nich dozví, co je obsahem studia, jak je náročné, co je na něm baví, jak vypadá přijímací zkouška nebo jak vidí své budoucí uplatnění.

Přímo ve středu 27. ledna od 9 do 11 hodin mohou zájemci na webu dod.zcu.cz sledovat živý přenos Dne otevřených dveří ZČU. Hned v úvodu je přivítá rektor ZČU Miroslav Holeček, ale pozdraví je také primátor Plzně Martin Baxa a hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová. Během programu se v desetiminutových vstupech představí všechny fakulty ZČU. 

Bližší seznámení s fakultami pak zprostředkuje záložka Poznejte fakulty, odkud se uchazeči dostanou ke všem potřebným informacím, k webům i sociálním sítím fakult. V krátkém videu vždy fakultu představí její děkan či proděkan. Uchazeči tu v den akce také najdou virtuální místnosti, kde budou zástupci fakult odpovídat na jejich dotazy. Otevřené budou ale také místnosti, v nichž se budou podrobněji představovat jednotlivé studijní programy, která daná fakulta nabízí.  

Západočeská univerzita chce přesvědčit mladé lidi, že právě Plzeň je pro ně to pravé – univerzitní město se slavnou průmyslovou tradicí, bohatým kulturním životem, přírodou, poskytující ideální podmínky pro sport a relaxaci, a s množstvím atraktivních pracovních příležitostí během studia i po něm. Uchazeči se dozví, že ZČU se nachází jak kampusu na Borských polích na okraji města, tak v historickém centru. Totéž platí i pro koleje, které v deseti budovách poskytují ubytování více než 2 500 studentům. Všude se přitom dá pohodlně cestovat městskou hromadnou dopravou.

Gallery


University-wide

Šárka Stará

21. 01. 2021


University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021