Fakulta zdravotnických studií připravila kurz ultrasonografie v přednemocniční péči

Talk Lecture Students

Praktický kurz se pro studenty oboru Zdravotnické záchranářství uskuteční dva únorové pondělky,15. a 22. února.

Studenty oblíbený kurz ultrasonografie v přednemocniční péči se na Fakultě zdravotnických studií koná již podruhé. Přináší novinky z prostředí přednemocniční neodkladné péče, konkrétně z oblasti využití ultrazvuku v sanitním voze zdravotnickým záchranářem.

Studenti se během šesti hodin seznámí s fyzikálními základy ultrasonografie, naučí se ovládat ultrasonografický přístroj nebo si prakticky nacvičí vyšetření břicha a hrudníku sonografem či si vyzkouší toto vyšetření během náhlé zástavy oběhu.

Lektorem těchto kurzů je zkušený zdravotnický záchranář se specializací pro urgentní medicínu Patrik Christian Cmorej, který pracuje na Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje jako výjezdový záchranář specialista a zároveň jako lektor vzdělávacího a výcvikového střediska. V současné době působí také jako vedoucí Katedry záchranářství a radiologie Fakulty zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Patrik Christian Cmorej má letité zkušenosti s používání ultrazvuku v přednemocniční neodkladné péči. Je také členem Pracovní skupiny pro urgentní ultrasonografii Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Faculty of Health Care Studies

Alena Lochmannová

05. 02. 2021


University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021