Studentka a student Fakulty ekonomické navrhli plakáty na podporu očkování

covid-19 Studenti Veřejnost

Egor Mikhailov studuje prvním rokem obor Podniková ekonomika a management na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity, jeho kolegyně Marie Samokhodkina je studentkou navazujícího magisterského programu Projektové a procesní řízení. Oba pocházejí z Ruska, ale situace v Česku jim není lhostejná.

„Od samého začátku pandemie nás znepokojovala situace v České republice. Nemohli jsme zůstat stranou a chtěli jsme nějak pomoct,“ říká Egor Mikhailov. Design a marketing je to, co studentské duo baví. Tvoří firemní identitu a reklamní komunikaci pro různé společnosti. Když se dozvěděli o plánovaném očkování, rozhodli se navrhnout reklamní kampaň a zdarma ji nabídnout Ministerstvu zdravotnictví ČR.

„Před zahájením práce jsme provedli výzkum, podívali jsme se na příklady sociálních reklam z minulých let a zjistili jsme názory lidí na očkování. Na základě toho jsme připravili dva koncepty,“ přibližuje jednotlivé kroky Egor Mikhailov. Návrh kampaně jim zabral dva týdny práce.  

Vzniklo třináct plakátů. Prezentaci s jejich návrhy zaslala dvojice v prosinci na ministerstvo zdravotnictví, ale také vládě a správám velkých měst. První i druhý koncept vychází z motta Očkováním nás každý jedinec přibližuje k vítězství.

„Je nám líto, že vláda ani ministerstvo neinformují o nadcházejícím očkování. Lidé se ho bojí nebo mu nevěří,“ domnívá se Egor Mikhalov. „Nabídli jsme plakáty ministerstvu zdravotnictví úplně zdarma, ale nikdo nám neodpověděl,“ mrzí studenta.

Galerie


Fakulta ekonomická

Šárka Stará

12. 02. 2021


Čeští a němečtí studenti se zabývají cíli udržitelného rozvoje

International Spolupráce Studenti

Celouniverzitní

29. 11. 2021

V soutěži European Health Hackathon zvítězil tým studentů ČVUT a ZČU

Soutěž Studenti Úspěchy

Fakulta ekonomická

25. 11. 2021

Sympozium Boundaries zkoumalo hranice fotografie

Studenti Tisková zpráva Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

06. 12. 2021

Západočeskou univerzitu navštívili zástupci Mezinárodní agentury pro jadernou energii

Spolupráce Studium Univerzita

Celouniverzitní

03. 12. 2021

Fakulta pedagogická zve na workshop ke změnám rámcového vzdělávacího programu

Seminář Spolupráce Studenti

Fakulta pedagogická

30. 11. 2021