Jak správně sestavit test pro studenty?

07 April
Chcete vytvářet lepší testy? Rádi byste se orientovali v jednotlivých typech testů? A víte, jak vypadá cyklus přípravy testu? Zveme vás na kurz Jak správně sestavit test pro studenty?

Vstup: zdarma po předchozím přihlášení
Kontakt: Jakub Truneček (jtrunece@rek.zcu.cz, 735 713 966)
Více informací na: https://czv.zcu.cz/Kurz/esf15-010/

Během kurzu Jany Vejvodové z Fakulty pedagogické ZČU se seznámíte se s různými druhy testů. Poznáte jednotlivé typy testových položek, jejich výhody a nevýhody (dichotomické otázky ano-ne, pravda-lež, otázky s výběrem odpovědi, otázky s krátkou tvořenou odpovědí, otázky přiřazovací, otázky doplňovací, otázky s dlouhou tvořenou odpovědí aj.). Získáte dovednost jednotlivé testové položky správně vytvářet a vyhnout se nejčastějším chybám. K jednotlivým typům otázek bude v kurzu uvedeno dostatečné množství vhodných i chybných příkladů, a to z nejrůznějších disciplín. Seznámíte se s jednotlivými fázemi cyklu přípravy testu.

Jakub Truneček

07. 04. 2021, 09:00

07 April
Další vzdělávání Univerzita Zaměstnanci