Vedoucí Ruského centra Vlasta Klausová získala vyznamenání

Univerzita Úspěchy Zaměstnanci

Vedoucí oddělení slovanských jazyků Ústavu jazykové přípravy a Ruského centra na ZČU udělila diplom ruská federální agentura Rossotrudnichestvo.

Vlasta Klausová, vedoucí oddělení slovanských jazyků Ústavu jazykové přípravy a Ruského centra na ZČU, získala diplom za aktivní činnost pro rozvoj mezinárodních humanitárních a společenských kontaktů, organizaci významných kulturních a vzdělavacích akcí a popularizaci ruského jazyka v zahraničí. Diplom jí udělila federální agentura Rossotrudnichestvo.

Vlasta Klausová patří k významným českým rusistům, působí na ZČU od roku 2002 jako lektorka ruského jazyka a v roce 2012 založila Ruské centrum. Kromě toho je místopředsedkyní Česko-ruské společnosti a jednatelkou České asociace rusistů. V předchozích letech již dostala několik významných ocenění, například medaili Josefa Jungmanna nebo medaili Fondu Russkij mir.

V Ruském centru při ZČU se konají kurzy ruštiny různých úrovní včetně kurzu ruské konverzace s rodilou mluvčí, který je otevřen nejen pro studenty a zaměstnance univerzity, ale také pro širokou veřejnost. Ruské centrum pořádá semináře pro vyučující ruštiny základních a středních škol, a to i na celorepublikové úrovni, pro které získala Vlasta Klausová akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Vyhledávané jsou také kulturní a vzdělávací akce Ruského centra.

Galerie


Ústav jazykové přípravy

Varvara Golovatina

08. 04. 2021


Čtrnáctý ročník středoškolské programovací soutěže PilsProg vyhrál gymnazista z Brna

Další vzdělávání Soutěž Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

12. 04. 2021

ZČU je opět držitelem Erasmus Charter for Higher Education

Studenti Univerzita Zaměstnanci

International Office

15. 04. 2021

Jak jsme „meetili“ latinský jazyk aneb O distanční výuce převážně nevážně

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Ústav jazykové přípravy

31. 03. 2021