Západočeská univerzita má nový intranet

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Aby usnadnila interní komunikaci, spustila Západočeská univerzita v Plzni vlastní intranet, který postupně nahradí hromadné maily a zaměstnancům co nejrychleji poskytne ty nejdůležitější zprávy.
Hlavní výhodou Intranetu ZČU je, že shromažďuje všechny důležité informace a novinky ze všech pracovišť na jednom místě a zaměstnanci si mohou vybrat, které z nich uvidí.

Intranet tvoří především tři základní části Novinky, Rozcestník a Kalendář.

Novinky jsou aktuální interní zprávy ze ZČU včetně zpráv z portálu ZČU Info, které lze filtrovat podle pracovišť či šťítků. Tato sekce nahrazuje aplikaci Akce v portal.zcu.cz.
Rozcestník shromažďuje odkazy do všech důležitých systémů ZČU na jednom místě, rozdělené dle oblastí či kategorie významu. Každé pracoviště má možnost zvolit si své vlastní odkazy a vytvořit si na intranetu vlastní interní rozcestník.
Kalendář, to je přehledné grafické týdenní zobrazení všech akcí na ZČU. Tabulkově zobrazuje nejen nadcházející událostí, ale také archiv už uskutečněných akcí.

Každý uživatel intranetu si může přizpůsobit výběr zobrazovaných zpráv ve svém osobním profilu. Jak na to, poradí návod. Zároveň s tím je zaměstnancům doporučeno nastavit si adresu intranet.zcu.cz jako domovskou stránku svých prohlížečů.

Intranet ZČU se bude dále rozvíjet a rozrůstat o další funkce. Ačkoliv cílí především na zaměstnance, k získávání informací o dění na univerzitě ho mohou používat také studenti.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

12. 04. 2021