Fakulta ekonomická opět obhájila mezinárodní certifikát Partner in Learning

Spolupráce Úspěchy

Katedře financí a účetnictví Fakulty ekonomické se podařilo obhájit statut Partner in Learning nejvlivnější profesní instituce certifikovaných účetních v Anglii a Walesu ICAEW. Získala tak možnost uznávat odborné zkoušky finančních a účetních předmětů i pro rok 2021.

S přední světovou organizací ICAEW (Institute of Chartered Accountants in England and Wales) katedra spolupracuje již od roku 2016. Na základě naplnění svých odborných a etických standardů vzdělávání tehdy poprvé získala i zmíněný mezinárodní certifikát. Ten opravňuje absolventy předmětů  z oblasti účetnictví, financí, auditu a daní k uznání profesních zkoušek ICAEW. Studenti tak mají možnost získat výjimečnou konkurenční výhodu na trhu práce nejen v českém, ale v mezinárodním kontextu.

Vzájemnou spolupráci rozvíjí katedra také pořádáním interaktivních workshopů a business games pro studenty. „Na půdě fakulty jsme v posledních letech přivítali i řadu zajímavých hostů,“ říká její vedoucí Pavlína Hejduková. „V loňském roce to byla například Joanna Szychowska, která prostřednictvím videokonference vedla přednášku na velmi aktuální téma ´How to stay motivated, find a job and develop during a pandemic?´. Věříme, že i nadále budeme moci našim studentům nabídnout zajímavé aktivity obohacující klasickou výuku,“ dodává.

Fakulta ekonomická

Ivana KUTÁČOVÁ

16. 04. 2021


Aktivity Ruského centra

Seminář Spolupráce Univerzita

Ústav jazykové přípravy

07. 10. 2021

Pracovníci výzkumného centra RTI absolvovali školení v IMA Dresden

Spolupráce Univerzita Věda

Fakulta strojní

07. 10. 2021

Sportující hasiči přivezli medaile z akademického mistrovství v Ostravě

Sport Studenti Úspěchy

Celouniverzitní

12. 10. 2021

Workshop nástěnných technik zanechal nové stopy v areálu kampusu

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

01. 10. 2021

Software BrainIn usnadní lidem s poškozením mozku návrat k běžnému životu

Tisková zpráva Věda Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

12. 10. 2021