Fakulta ekonomická opět obhájila mezinárodní certifikát Partner in Learning

Cooperation Achievements

Katedře financí a účetnictví Fakulty ekonomické se podařilo obhájit statut Partner in Learning nejvlivnější profesní instituce certifikovaných účetních v Anglii a Walesu ICAEW. Získala tak možnost uznávat odborné zkoušky finančních a účetních předmětů i pro rok 2021.

S přední světovou organizací ICAEW (Institute of Chartered Accountants in England and Wales) katedra spolupracuje již od roku 2016. Na základě naplnění svých odborných a etických standardů vzdělávání tehdy poprvé získala i zmíněný mezinárodní certifikát. Ten opravňuje absolventy předmětů  z oblasti účetnictví, financí, auditu a daní k uznání profesních zkoušek ICAEW. Studenti tak mají možnost získat výjimečnou konkurenční výhodu na trhu práce nejen v českém, ale v mezinárodním kontextu.

Vzájemnou spolupráci rozvíjí katedra také pořádáním interaktivních workshopů a business games pro studenty. „Na půdě fakulty jsme v posledních letech přivítali i řadu zajímavých hostů,“ říká její vedoucí Pavlína Hejduková. „V loňském roce to byla například Joanna Szychowska, která prostřednictvím videokonference vedla přednášku na velmi aktuální téma ´How to stay motivated, find a job and develop during a pandemic?´. Věříme, že i nadále budeme moci našim studentům nabídnout zajímavé aktivity obohacující klasickou výuku,“ dodává.

Faculty of Economics

Ivana KUTÁČOVÁ

16. 04. 2021


RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021