Stop alkoholu v těhotenství

17. května, 09:00

Kopeckého sady, Plzeň

Cooperation Students Public

Víte, že se v ČR narodí každý rok až 3000 dětí s vrozenými vadami, jejichž příčinou je konzumace alkoholu matkami během těhotenství? Žádná dávka alkoholu není v těhotenství bezpečná, upozorní veřejnost kampaň.

Intended for: veřejnost
Kontakt: Barbora Koreisová

Společně proti alkoholu v těhotenství je osvětová kampaň Univerzity Karlovy, do které se díky partnerství zapojí i Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni.

Na celodenní venkovní akci se bude Fakulta zdravotnických studií věnovat především osvětě veřejnosti v problematice takzvaného FAS - fetálního alkoholového syndromu. Podle dostupných dat se totiž ročně narodí až 300 dětí, u nichž se rozvine FAS a s ním spojené závažné poruchy nervového systému, poruchy růstu nebo deformity obličeje.

Kampaň se ale zaměří také na FASD (fetal alcohol syndrome disorders - poruchu fetálního alkoholového spektra), která se ročně rozvine až u 3000 novorozeňat a rovněž s sebou nese celou řadu zdravotních komplikací. V obou případech je na vině konzumace alkoholu u žen v těhotenství.

Kampaň bude veřejnost s těmito problémy seznamovat, upozorňovat na prevenci a také na možná řešení obtížných situací. Vše se uskuteční v souladu s platnými hygienickými opatřeními.

Gallery

Faculty of Health Care Studies