COMPUMAG 2019

Univerzita Věda Zaměstnanci

V těchto dnech (15. – 19. 7. 2019) probíhá na pařížské univerzitě Sorbonna konference COMPUMAG 2019, která je jedna z nejvýznamnějších a nejprestižnějších v oblasti modelování elektromagnetických polí a sdružených úloh, s účasti asi 600 vědeckých a výzkumných pracovníků z celého světa.

Fakultu elektrotechnickou ZČU zde reprezentuje pět pracovníků Katedry teoretické elektrotechniky ve složení: prof. Ing. Pavel Karban, Ph.D., Ing. Iveta Petrášová, Ing. Ondřej Sodomka, Ing. Jan Kaska a prof. Ing. Ivo Doležel, CSc.
Představili následující příspěvky:

Iveta Petrášová, Pavel Karban, Václav Kotlan, Ivo Doležel: Optimization of selected electroheat models based on calibration of material properties
Pavel Karban, David Pánek, Tamás Orosz, Ivo Doležel: Mullti-objective T.E.A.M. benchmark problem with Gaussian regressor
Jan Kaska, Tamás Orosz, Pavel Karban, Ivo Doležel, Roman Pechánek, David Pánek: Optimization of reluctance motor with printed rotor
Ondřej Sodomka, Vojtěch Skřivan, František Mach: Magnetic forces behind hyperelastic behavior of magnetorheological elastomers

O tematiku příspěvků byl značný zájem a následné diskuse byly inspirativní pro směřování další práce autorů v příslušných oblastech. Konference představila nejnovější trendy v teoretickém i aplikovaném elektromagnetismu na mnoha špičkových pracovištích z celého světa a přítomní pracovníci získali kontakty na celou řadu významných odborníků a pracovišť. Do budoucna tak máme jednoznačné doporučení - pravidelně se účastnit dalších ročníků této konference.

Fakulta elektrotechnická

Magdalena ANDĚLOVÁ