Profesor Kurt Gebauer oslavil osmdesátiny

Univerzita Zaměstnanci

Akademický sochař slavil jubileum s kolegy z Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni i z Akademie výtvarných umění v Mnichově.

Akademický sochař profesor Kurt Gebauer patří k nejvýznamnějším českým uměleckým osobnostem. Na kontě má množství sochařských realizací, maluje, fotografuje, pečuje o veřejný prostor a kulturu… A v srpnu oslavil osmdesátiny.

Mezi gratulanty nemohli chybět ani členové katedry výtvarné výchovy a kultury a další kolegové Fakulty pedagogické Západočeské univerzity, kde Kurt Gebauer působí. Na významnou osobnost ve svých řadách jsou hrdí a do nadcházejících let mu popřáli především hodně zdraví a nesčetné tvůrčí úspěchy.

Na společné oslavě nechyběli ani zástupci Akademie výtvarných umění v Mnichově. Všichni se rovněž zúčastnili výtvarné performance pod vedením profesora Kirschenmanna.

„Kurte, děkujeme za všechno, co pro nás i pro kulturu děláš! A upřímně přejeme jen to nejlepší,“ říká vedoucí katedry výtvarné výchovy a kultury Věra Uhl Skřivanová.

Věra Uhl Skřivanová

03. 09. 2021