Tým vědců Fakulty ekonomické zaujal mezinárodní publikum odborníků z oblasti turismu

Conference Achievements Science

Nejstarší asociace vědeckých expertů v oblasti cestovního ruchu AIEST přivítala své členy na každoroční konferenci, tentokrát ve švýcarském Lucernu. Zastoupení měla i Západočeská univerzita v Plzni.

Dvojice vědců z Fakulty ekonomické Petr Janeček a Petr Štumpf reprezentovali jako noví členové Českou republiku také v odborných diskuzích svým příspěvkem Systémově dynamické modelování: nástroj pro podporu rozhodování v destinačním marketingu. Jejich příspěvek vyvolal velké ohlasy a byl dokonce účastníky konference oceněn druhým místem v soutěži o nejlepší příspěvek konference. „Být mezi nejdůležitějšími vědeckými osobnostmi turismu pro nás byla velká čest, o to více nás těší dosažný úspěch," dodává Petr Janeček z katedry marketingu, obchodu a služeb.

Letošní ročník konference byl spojen i s oslavami 70 let od založení asociace AIEST. Na akci měly zastoupení téměř všechny významné státy v Evropě i mimoevropské země důležité pro vědu v turismu, jako např. Austrálie, což ještě umocnilo nadšení vědců z ohlasů na jejich výzkum. „Diskuze k našemu příspěvku byla nad očekávání bohatá a pozitivní. Dostalo se nám několika pochvalných komentářů, ale i rad, jak postupovat ve výzkumu a publikaci výsledků dále,“ hodnotí konferenci Petr Štumpf, autor příspěvku.

Konference se nezaměřovala pouze na prezentování výzkumů, ale také na tvorbu kontaktů a ukázky z dobré praxe turismu ve Švýcarsku. Organizátoři připravili několik velmi zajímavých exkurzí a výletů do blízkého okolí Lucernu tak, aby mohli všichni zažít turismus Švýcarska na vlastní kůži. Švýcarská kvalita a přesnost dala akci vysokou úroveň, na což budou navazovat další ročníky. Ten příští bude na konci srpna v Kolíně nad Rýnem, kde se bude detailněji diskutovat o sportovním turismu.

Pro více informací o průběhu konference je možné navštívit profil AIEST.

Gallery


Faculty of Economics

Ivana Kutáčová

08. 09. 2021


University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021

Archaeologists Discover a Medieval Well in the Courtyard of the Faculty of Arts

Press Release Achievements Science

Faculty of Arts

28. 07. 2021

Exhibition in Smetanovy Sady Commemorates the 30th Anniversary of the Founding of UWB

Press Release Public Exhibition

University-wide

06. 09. 2021

Observation of triple-point Fermions

Cooperation Achievements Science

New Technologies - Research Centre (NTC)

14. 06. 2021

APCOM conference

An international conference focused on the structure of materials

Conference Cooperation Science

New Technologies - Research Centre (NTC)

30. 06. 2021