Tým vědců Fakulty ekonomické zaujal mezinárodní publikum odborníků z oblasti turismu

Conference Achievements Science

Nejstarší asociace vědeckých expertů v oblasti cestovního ruchu AIEST přivítala své členy na každoroční konferenci, tentokrát ve švýcarském Lucernu. Zastoupení měla i Západočeská univerzita v Plzni.

Dvojice vědců z Fakulty ekonomické Petr Janeček a Petr Štumpf reprezentovali jako noví členové Českou republiku také v odborných diskuzích svým příspěvkem Systémově dynamické modelování: nástroj pro podporu rozhodování v destinačním marketingu. Jejich příspěvek vyvolal velké ohlasy a byl dokonce účastníky konference oceněn druhým místem v soutěži o nejlepší příspěvek konference. „Být mezi nejdůležitějšími vědeckými osobnostmi turismu pro nás byla velká čest, o to více nás těší dosažný úspěch," dodává Petr Janeček z katedry marketingu, obchodu a služeb.

Letošní ročník konference byl spojen i s oslavami 70 let od založení asociace AIEST. Na akci měly zastoupení téměř všechny významné státy v Evropě i mimoevropské země důležité pro vědu v turismu, jako např. Austrálie, což ještě umocnilo nadšení vědců z ohlasů na jejich výzkum. „Diskuze k našemu příspěvku byla nad očekávání bohatá a pozitivní. Dostalo se nám několika pochvalných komentářů, ale i rad, jak postupovat ve výzkumu a publikaci výsledků dále,“ hodnotí konferenci Petr Štumpf, autor příspěvku.

Konference se nezaměřovala pouze na prezentování výzkumů, ale také na tvorbu kontaktů a ukázky z dobré praxe turismu ve Švýcarsku. Organizátoři připravili několik velmi zajímavých exkurzí a výletů do blízkého okolí Lucernu tak, aby mohli všichni zažít turismus Švýcarska na vlastní kůži. Švýcarská kvalita a přesnost dala akci vysokou úroveň, na což budou navazovat další ročníky. Ten příští bude na konci srpna v Kolíně nad Rýnem, kde se bude detailněji diskutovat o sportovním turismu.

Pro více informací o průběhu konference je možné navštívit profil AIEST.

Gallery

Faculty of Economics

Ivana Kutáčová

08. 09. 2021