Hlasujte v soutěži o Národní cenu za studentský design 2021

Soutěž Studující Veřejnost

Ve čtvrtek 9. září se sešla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara mezinárodní porota soutěže o Národní cenu za studentský design 2021 a vybrala vítěze. Do 30. září 2021 může vybírat své favority veřejnost.

Porota rozhodla, kdo si odnese Národní cenu za studentský design 2021 *GRAND, Národní cenu za studentský design 2021 *JUNIOR, ocenění Excelentní studentský design 2021 a Dobrý studentský design 2021. Posuzovala 144 nominací, které do posledního kola poslaly předchozí dvě pedagogické poroty. Přehled nominovaných prací naleznete na webu soutěže. Rozdejte své tři hlasy projektům, které vás nejvíc osloví. Přesný postup, jak hlasovat v Ceně veřejnosti, najdete rovněž na webu.

Porota pracovala ve složení: Michal Staško, Slovensko, Staško Design, předseda; Radek Hegmon, firma Égoe, místopředseda; Ivana Čapková, emeritní pedagožka Vysoké školy uměleckoprůmyslové; Květa Čulejová, Design Cabinet CZ; Milan Hlaveš, Muzeum města Prahy, kurátor Sbírky uměleckého řemesla; Jiří Hulák, Národní technické muzeum, vedoucí Oddělení průmyslového designu; Miloš Nemec, designér firmy Rako; Iva Knobloch, Uměleckoprůmyslové museum, vedoucí Centra designu a užitého umění; Martina Lehmannová, výkonná ředitelka Českého výboru ICOM; Saskia Mach, Slovensko, Dom a byt; Petra Miškejová, doktorandka FA ČVUT, oděvní a scénografická výtvarnice; David Pacák, technický designér firmy Polstrin Design a Tomáš Rejmon, Aclass Surfacing, Škoda Auto, vítěz Národní ceny za studentský design 2015.

On-line hodnotili práce architekt Udi Cramsky, Izrael; Jan Čtvrtník, Německo, Senior Product and Industrial Designer, firma Liebherr;  Pavla Rossini, Dánsko, mezinárodní kurátorka a autorka mezinárodních projektů a Lion Shuenn-Ren, Taiwan.

Tajemnicí poroty byla ředitelka soutěže Lenka Žižková, Design Cabinet CZ, zástupkyní tajemnice poroty byla Lucie Kaslová, Design Cabinet CZ, DEPO2015.

Technickou podporu jednání poskytla NADACE SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH, její tajemnice a vedoucí týmu Soňa Kratochvílová a studenti Tomáš Cibulka, Vít Gabriel, Jonáš Jagerčík, Klára Kocúriková a Ondřej Adamec.

Fotografickou dokumentaci pořídila studentka Uyanga Undarmaa.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

21. 09. 2021