Přednáška vídeňského bohemisty se vydařila

Přednáška Univerzita Veřejnost

Katedra českého jazyka a literatury pozvala do Plzně odborníka na hungarismy v češtině a němčině

Bohemista a germanista Tamás Tölgyesi z Ústavu slavistiky Vídeňské univerzity navštívil v pondělí 25. října Fakultu pedagogickou Západočeské univerzity v Plzni. Tamní katedra českého jazyka a literatury uspořádala jeho odbornou přednášku na téma Hungarismy v češtině a němčině.

Tamás Tölgyesi, jehož rodným jazykem je maďarština, hovořil nejen o maďarských přejatých slovech, ale také o austriacismech – specifických výrazech rakouské němčiny – ve středoevropské kuchyni. Přiblížil tak posluchačům z řad bohemistů i širší veřejnosti, co mohou mít společného jazyky náležející k různým jazykovým rodinám. Živá diskuze, která následovala, byla důkazem, že se akce vydařila.

Martina Spěváčková

29. 10. 2021