I na Západočeské univerzitě můžete přispět do sbírky ke Dni válečných veteránů

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Ve čtvrtek 11. listopadu si připomínáme Den válečných veteránů. Paměť národa pořádá při této příležitosti veřejnou sbírku, jejímž cílem je získat prostředky na další natáčení příběhů válečných veteránů a hrdinů a jejich uchování v archivu Paměti národa.

Symbolem Dne válečných veteránů je květ vlčího máku. Připnutím máku na kabát můžeme nejen uctít životy válečných veteránů, ale zároveň přispět na dokumentaci vzpomínek pro archiv Paměť národa.

Západočeská univerzita proto rozšířila síť míst, kde lze do sbírky přispět. V budově rektorátu v Univerzitní 8 a ve všech plzeňských pobočkách Univerzitní knihovny ZČU najdou zájemci od začátku listopadu schránku, odkud si mohou vzít květ a za něj do kasičky vhodit svůj příspěvek. Doporučená cena za jeden květ vlčího máku je 30 Kč.

Přispět lze takto až do konce listopadu.

Podrobnosti se dočtete na webu sbírky ke Dni válečných veteránů.

02. 11. 2021