Studentka Karin Řezáčová reprezentuje Česko na mistrovství světa v házené

Sport Studenti

Před pár měsíci nastoupila do 1. ročníku na Fakultě právnické ZČU, teď hájí české barvy na světovém šampionátu. Díky svým sportovním úspěchům je Karin Řezáčová členkou skupiny elitních sportovců ZČU, podporovaných programem UNIS.

V národním dresu se do házenkářské branky poprvé postavila v říjnu v Besançonu v rámci evropské kvalifikace. Mistrovství světa, které se koná se od 1. do 19. prosince ve Španělsku, je pro dvacetiletou brankářskou oporu klubu DHC Plzeň bezesporu další mimořádná zkušenost.

„Házená mě naplňuje a chci se v ní posouvat dál,“ řekla Karin nedávno pro portál Sport.cz s tím, že v budoucnu plánuje vyzkoušet zahraniční angažmá. Nejdřív chce ale dokončit školu.

Ta jí umožňuje propojit obě tak náročné aktivity, jakými jsou vrcholový sport a vysokoškolské studium.

Karin se totiž díky svým výkonům v lize i v reprezentaci a zejména účastí na MS v házené nominovala do výběru UNIS Západočeské univerzity v Plzni. Tento program MŠMT pomáhá sportovcům zvládnout náročné podmínky sportovní přípravy a studia. Sportovci získávají stipendium ve výši až 15 tisíc korun měsíčně a řadu dalších výhod – mohou využívat služeb externích specialistů na sportovní medicínu, sportovní psychologii, rozvojový koučink, nutriční poradenství, fyzioterapii a potravinové doplňky. Studentům jsou k dispozici také tutoři programu, kteří jim pomáhají zvládat nároky, které jsou standardně kladeny na všechny vysokoškolské studenty.

Karin Řezáčová zdaleka není mezi studenty ZČU jedinou reprezentantkou ČR. Ve skupině studentů podpořených programem UNIS najdeme například olympioničky – lukostřelkyni Marii Horáčkovou, běžkyni Terezu Hrochovou nebo plavkyni Vendulu Duškovou, členkou programu byla dříve také reprezentantka ve florbalu Martina Řepková.  

Karin i její kolegové-sportovci ze ZČU musejí zvládají náročnou disciplínu, které se říká duální kariéra. Západočeská univerzita proto drží Karin palce nejen při turnajích ve Španělsku, ale také v jejích dalších sportovních aktivitách a při studiu. 

Celouniverzitní

Šárka Stará

03. 12. 2021


Západočeská univerzita zve na Den otevřených dveří. Uskuteční se online i prezenčně (aktualizováno)

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

19. 01. 2022

Kurzy poučí pedagogy o duševním zdraví

Další vzdělávání Veřejnost Zaměstnanci

Celouniverzitní

26. 01. 2022

Sutnarka uspěla v soutěži iJungle Illustration Awards 2021

Absolventi Studenti Úspěchy

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

11. 01. 2022

Studenti z Česka a Bavorska budou diskutovat o dopadech pandemie na život v příhraničí

Spolupráce Studenti Tisková zpráva

Fakulta ekonomická

13. 01. 2022

Ruská flotila plachetnic je nyní v Plzni

Spolupráce Veřejnost Výstava

Ústav jazykové přípravy

12. 01. 2022