Čína supervelmocí: pravda nebo mýtus?

10 December

10. prosince, 10:00

Fakulta filozofická, Sedláčkova 15

Beseda Přednáška

Fakulta ekonomická a Fakulta filozofická zvou na přednášku novináře a bývalého zpravodaje ČT v Číně Tomáše Etzlera.

Vstup: volný
Určeno pro: studenty, zaměstnance, veřejnost

Říše středu se od otevření světu v roce 1979 změnila k nepoznání. Z jedné z nejchudších zemí světa se stalo druhé největší hospodářství na světě a stamiliony lidí se pozvedly z naprosté chudoby. Změnil se život Číňanů a změnil se i způsob, jak se země chová ke zbytku světa? Je Čína skutečně novou světovou velmocí a bude 21. století „čínským“, jak se o tom často píše? Je Čína spolehlivým partnerem v mezinárodním dění nebo spíš světovou hrozbou?

Nad těmito a dalšími otázkami se bude zamýšlet novinář Tomáš Etzler. Jeho přednáška se koná v pátek 10. prosince od 10 hodin v budově Fakulty filozofické v Sedláčkově 15 (místnost SP319).

Šárka Stará

10. 12. 2021, 10:00