Festival vánočních a novoročních pohlednic „Kouzelné svátky“

20 Prosinec

20. prosince, 23:00

Ruské centrum, učebna UU 308, Unvierzitní 22, kampus Bory

Soutěž Univerzita Veřejnost

Zveme všechny zájemce k účasti v soutěži – festivalu vánočních a novoročních pohlednic „Kouzelné svátky“.

Vstup: zdarma
Určeno pro: zaměstnance, veřejnost, studenty
Kontakt: golotvav@ujp.zcu.cz
Více informací na https://ruskecentrum.zcu.cz/cs/

Pořadatelé: Ruské centrum v Plzni a Ruský dom v Praze.

Jak no to?

• Vytvořte svoji vlastní pohlednici k jednomu ze zimních svátků (Vánoce, Nový rok, Chanuka, Čínský Nový rok, apod.), který dává vaší duši radost a pocit kouzelnosti. Může to být ilustrace, koláž, ruční práce, fotografie aj.
  • Pošlete svojí pohlednici v elektronické podobě na adresu: golotvav@ujp.zcu.cz s poznámkou „festival pohlednic“ a v dopise napište svoje jméno, příjmení, věk, město/obec a zemi.
  • Kopii pohlednice můžete umístit ve svých sociálních sítích s poznámkou #kouzelnésvátky2021 , #волшебствозимы2021
  • Uzávěrka je 20. prosince 2021.
  • Odesláním svých pohlednic a osobních údajů do soutěže, dává autor souhlas na zpracování těchto údajů a zveřejnění své práce (pohlednice) v rámci soutěže.
  • Všechny pohlednice budou zveřejněny ve speciálním albu na Facebooku a na Instagramu.
  • Pohlednice musejí být autorské a originální, tj. vyrobené tím, kdo ji posílá. Plagiáty nebudou přijímány.
  • Soutěže se mohou účastnit tvůrčí osobnosti libovolného věku a z různých částí světa, i když odměnu/dárek můžeme předat pouze těm, kdo je z ČR.

Pohlednice budou vyhodnoceny na stránkách Ruského centra v Plzni na Facebooku a na Instagramu.

Pohlednice bude hodnotit profesionální porota, i když víme, že každá pohlednice bude unikátním dílem.

Porota zveřejní výsledek do 30. prosince a bude zveřejněn na webu Ruského centra v Plzni a na sociálních sítích centra.

Porotu tvoří:

– Olga Jakubovska – známá pražská ilustrátorka; autorka tvůrčích workshopů; členka Klubu ilustrátorů v Praze; ilustrátorka knih a časopisů. Práce Olgy Jakubovské jsou i v soukromých sbírkách v Rusku, Švýcarsku, Ukrajině, Japonsku a její pohlednice putují po celém světě od Koreji do New Yorku. Vítěz soutěže získá od Olgy originál akvarelové ilustrace s jejím podpisem.

– Taťana Bykova – umělkyně-akvarelistka, její práce se vystavují v Rusku i po celé Evropě.

Ústav jazykové přípravy

Varvara Golovatina