FZS navštívily estonské kolegyně

Hosté International Spolupráce

Fakulta zdravotnických studií přivítala návštěvu z estonské partnerské univerzity Tallinn Health Care College.

Na Fakultu zdravotnických studií zavítali ve dnech 16.–20. května opět zahraniční hosté, tentokrát Grete Sõõru a Jaana Sepp z estonské univerzity Tallinn Health Care College, kolegyně v oblasti mezinárodní výměny studujících a akademiků. Právě jednání o organizaci zahraničních stáží studujících a akademiků se prolínalo celou návštěvou.

Fakulta pro kolegyně zajistila návštěvu centrálního Urgentního příjmu ve FN Lochotín, kde se seznámily s fungováním triáže (třídění, pozn. red.) pacientů, s monitorovacími lůžky pro pacienty, postupem v případě hromadného neštěstí, a v neposlední řadě navštívily i heliport a nahlédly do vrtulníku Letecké záchranné služby.

Dalším bodem programu byla návštěva Neonatologie FN Lochotín, kde doprovázející vrchní sestra představila fungování celého oddělení, které se stará o zdravé novorozence, nemocné novorozence a novorozence nezralé s nízkou porodní hmotností.

Dále estonské kolegyně navštívily Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje, kde se mimo jiné dozvěděly, jak funguje zdravotnická záchranná služba v České republice, prohlédly si vybavení vozidel ZZS a zajímaly se i o aplikaci Záchranka.

Cílem prohlídek těchto zdravotnických zařízení byla možnost seznámit se s prostředím pro zajištění praktických stáží studujících z Estonska a rovněž vysvětlení vzdělávacích systémů v České republice, ke kterému jistě i přispěla prohlídka specializovaných učeben a Simulačního centra na FZS a rovněž návštěva univerzitního kampusu.

Pro kolegyně z Estonska se jednalo o první návštěvu Plzně, a proto ocenily také prohlídku historického centra, Plzeňského historického podzemí a Plzeňského Prazdroje. Jedinečnou událostí byl slavnostní koncert k závěru akademického roku v katedrále sv. Bartoloměje,  jehož se také rády účastnily.

Plánovaná návštěva byla velkým přínosem pro českou i estonskou stranu, estonského partnera si velice vážíme a rovněž studující na FZS mají zájem o absolvování zahraniční praktické stáže v Tallinnu.  

Těšíme se na další spolupráci s Tallinn Health Care College!

Galerie


Neonatologie FN Lochotín

Neonatologie FN Lochotín

Urgentní příjem FN Lochotín

Urgentní příjem FN Lochotín

FZS

Historické centrum

ZZS Plzeňského kraje

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Brůžková

24. 05. 2022