Den vědy a techniky spustil web. Podívejte se, co vás čeká v září na náměstí Republiky

Festival Věda Veřejnost

Na webových stránkách festivalu Západočeské univerzity Den vědy a techniky najdete aktuální seznam expozic, které budou v centru Plzně k vidění v pátek 9. září.

Už sedmnáctý ročník čeká v září tradiční festival Západočeské univerzity, který popularizuje vědu a zároveň baví veřejnost. Den vědy a techniky se letos uskuteční pouze na náměstí Republiky a nabídne více než třicet expozic, některé známé a oblíbené, jiné zcela nové. Jejich seznam a popis najdete na právě spuštěném webu celé akce

Naši chemici, fyzici, archeologové, kybernetici, matematici, strojaři, zdravotníci, elektrotechnici, přírodovědci, ekonomové a další se na vás těší!

Všechny expozice připravily fakulty Západočeské univerzity v Plzni a partnerské instituce, finančně je podpořil Plzeňský kraj a také město Plzeň.

Pavel KORELUS

25. 07. 2022