Posluchači Univerzity třetího věku promovali

Na 168 absolventů se sešlo na slavnostní promoci, která se uskutečnila ve čtvrtek 23. června v Měšťanské besedě v Plzni.

Univerzita třetího věku ZČU byla založena již v roce 1992 a je určena pro ty, kteří mají chuť se vzdělávat a aktivně odpočívat. Přihlásit se může každý, kdo dosáhl věku potřebného pro přiznání starobního důchodu či občané v invalidním důchodu, a to bez ohledu na předchozí vzdělání. Kromě Plzně má Univerzita třetího věku dalších 11 pracovišť po celých západních Čechách: v Chebu, Aši, Sokolově, Tachově, Boru u Tachova, Klatovech, Plasích, Karlových Varech, Mariánských Lázních, Stříbře a Zbirohu. Její posluchači mohou navštěvovat kurzy poskládané z celého spektra, které ZČU nabízí, například právnické, filozofické, přírodovědné či technické, a navštěvovat předměty jako kriminologie, trénování paměti, egyptologie, architektura, práce s tablety, přírodní vědy, regionální historie, farmakobotanika či člověk a energie. Součástí výuky jsou také exkurze, výlety či letní škola.

Kateřina MODRÁ

24.06.16

Katedra hudební výchovy otvírá od září kroužky pro děti

25.05.17