Rektor Miroslav Lávička spolu s představiteli kraje a města uctil výročí narození T. G. Masaryka

Univerzita Veřejnost

Na Masarykově náměstí v Plzni se v úterý 7. března konal tradiční akt k výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Od jeho narození uplynulo 173 let.

Představitelé Plzeňského kraje, města Plzně, významných institucí i veřejnosti uctili 7. března u památníku národního osvobození na Masarykově náměstí v Plzni 173. výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Nechyběl mezi nimi ani nový rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Lávička.

Proslovy, jež na úvod aktu zazněly, připomněly myšlenky, činy i odvahu výjimečné osobnosti, která stála u zrodu našeho samostatného státu a stala se symbolem naší novodobé státnosti. To vše v kontextu dnešních událostí a válečného konfliktu na Ukrajině. Poté už následovalo kladení věnců.

Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března 1850 v Hodoníně. Byl filozofem, sociologem, pedagogem, státníkem a prvním prezidentem Československé republiky v letech 1918 až 1935. Zemřel 14. září 1937 v Lánech.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

08. 03. 2023