Jeden svět 2023: Bobi Wine: Prezidentské reggae

22. března, 17:00

Moving Station, Plzeň

Univerzita Veřejnost

Západočeská univerzita v Plzni je tradičním partnerem festivalu filmů o lidských právech Jeden svět, jehož letošní téma zní Cena bezpečí. Po promítání zahajovacího snímku bude následovat diskuze, které se zúčastní i proděkan Fakulty ekonomické Jiří Preis.

Určeno pro: studující, zaměstnanci, veřejnost
Více informací na https://www.jedensvet.cz/program

Ugandský snímek Bobi Wine: Prezidentské reggae přináší příběh charismatického opozičního politika a populárního hudebníka, který během prezidentské kampaně čelil špinavým praktikám svého politického soupeře. Dokument vypráví příběh zrodu politické hvězdy, ohlíží se za Wineovým rychlým politickým vzestupem a zaznamenává průběh kampaně, odehrávající se kvůli násilným incidentům v atmosféře strachu a nejistoty.

Před filmem proběhne slavnostní zahájení festivalu. Po filmu proběhne debata, které se zúčastní Jiří Preis.

Festival Jeden svět je už více než dvě desetiletí jednou z neodmyslitelných součástí působení společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 přináší domácímu publiku dokumentární filmy o lidských právech z celého světa, které se promítají v desítkách měst po celé republice a také na českých základních a středních školách. Jeden svět získal čestné uznání organizace UNESCO za výchovu k lidským právům a je největším festivalem svého druhu na světě.

Pavel KORELUS

22. 03. 2023, 17:00