Úvod do teorie stupidity – přednáška z neznalostního managementu

12 Duben

12. dubna, 16:30

hala Knihovny Bory, Univerzitní 18, Plzeň

Přednáška Studující Veřejnost

Přijďte si v dubnu poslechnout do Univerzitní knihovny originální přednášku o teorii stupidity!

Vstup: Zdarma
Určeno pro: Studenti, zaměstnanci i široká veřejnost.
Kontakt: pujcbor@uk.zcu.cz, 377 637 755

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč se někteří lidé chovají hloupě a iracionálně? Kdo jsou lidé, kteří věří, že Země je placatá, 5G sítě vám rozpustí mozek a ve vakcínách jsou čipy vyrobené Billem Gatesem (které by se musely ob den restartovat a stejně by nefungovaly)? Proč lidé věří zjevným dezinformacím a jak je možné, že se na tom podílejí i někteří akademickými tituly ověnčení odborníci, které vídáme v televizi? Na všechny tyto otázky se snaží najít odpovědi stupidologie – nauka o tom, proč se i chytří lidé chovají občas jako idioti.

Jan Valdman přednáší na FAV předměty Enterprise IT management a Znalostní a informační management. Během pandemie covidu jej antivaxeři (a také voliči některých politických stran) inspirovali ke zkoumání světa za hranici znalostního managementu – tedy míst, kde žádné znalosti zjevně nejsou. Díky zkoumání terra incognita objevil stupidologii a začal se této disciplíně intenzivně věnovat.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

12. 04. 2023, 16:30

25 Duben