Webinář o publikování a otevřeném přístupu

04 Květen

4. května, 15:00

Webinář proběhne online.

Přednáška Studující Zaměstnanci

Poslechněte si osvědčené postupy při publikování, které vám pomohou k vyšší publicitě vědecké práce! Připojte se k webináři, který pořádá společnost IEEE, a dozvíte se více o publikování a otevřeném přístupu.

Vstup: po registraci
Určeno pro: akademičtí pracovníci, doktorandi, studenti.
Kontakt: Ing. Barbora Katolická, e-mail: bar@uk.zcu.cz, telefon: 377 637 727

Účastníci a účastnice se seznámí s osvědčenými postupy při přípravě rukopisu, s procesem předkládání vědeckého článku k posouzení a také s tipy, jak úspěšně publikovat. Dozvědí se také, jak mít větší dosah díky publikování v některé z open access variant od IEEE.

Mezi řečníky se představí Dr. Paolo Bonato z Harvard University, USA, který zároveň působí jako editor IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology. Vzhledem ke svým rozsáhlým zkušenostem s redakční prací vám Dr. Bonato poskytne důležité informace o recenzním řízení a procesech předkládání příspěvků IEEE a také tipy, na co se redaktoři při předkládání příspěvků zaměřují. Ostatní zástupci IEEE se zaměří na témata jako jsou IEEE open access programy pro instituce, výzkumné strategie využívající IEEE Xplore a IEEE nástroje pro autory.

Webinář bude v angličtině.

Pro účast na webináři je nutná registrace.

Zajímají vás možnosti publikování u zahraničních nakladatelů? Navštivte web knihovny a přečtěte si o možnosti Open Access publikování na základě licenčních smluv s vydavateli.

Je rovněž možné vydat publikaci v univerzitním nakladatelství, které nabízí komplexní vydavatelské služby.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

04. 05. 2023, 15:00

25 Duben