Záchranáři školili v Dětském domově v Trnové

Spolupráce Studující Veřejnost

Jak správně přivolat pomoc, oživovat nebo provádět Heimlichův manévr?

Poslední dubnový týden proběhla v Dětském domově v Trnové dvě školení s tématem První pomoc u starších dětí a dospělých. Již druhým rokem organizuje toto školení pro personál domova Oddělení celoživotního vzdělávání Fakulty zdravotnických studií ZČU  ve spolupráci se studujícími oboru Zdravotnický záchranář.

Obsahem školení bylo mimo jiné efektivní přivolání pomoci, spolupráce s operátorem, život zachraňující výkony, nácvik oživování na figurínách dospělého a dítěte, nácvik použití AED nebo nácvik Heimlichova a Gordonova manévru.

“Jsem velmi ráda za spolupráci mezi domovem a fakultou i v rámci celoživotního vzdělávání. Dětský domov Trnová je totiž zároveň naším smluvním partnerem a naši studenti zde vykonávají odborné praxe,” uvádí Mgr. Lenka Krausová, která kurzy organizuje.

Velice děkujeme za krásnou atmosféru a našim studujícím za opět perfektní profesionální výkon.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová