Univerzita chystá slavnost pro absolventy a partnery

9. listopadu se budova Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU rozezní koncertem Plzeňské filharmonie.

Po celý letošní rok si Západočeská univerzita v Plzni připomíná 25. výročí svého založení. Uspořádala proto řadu kulturních, sportovních a společenských akcí. Vyvrcholením oslav bude slavnostní večer pro absolventy a partnery univerzity, který se odehraje v prostorách umělecké fakulty. Jak už samo místo napovídá, ke slovu se dostane umění v mnoha podobách. Připraven je koncert Plzeňské filharmonie s hostujícím dirigentem Ronaldem Zollmanem, která zahraje Symfonii č. 3 Gaudeamus igitur. Skladbu k 25. výročí založení ZČU zkomponoval Jiří Bezděk z katedry hudební kultury pedagogické fakulty. Následovat bude Koncert pro klarinet a orchestr A dur Wolfganga Amadea Mozarta, který přednese laureátka Pražského jara Ludmila Peterková. Svým tanečním uměním okouzlí přítomné Vahe – ikona streetdance a freestyle dance v České republice. Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU doprovodí program multimediální projekcí. K tanci a poslechu zahrají v rytmu jazzu a swingu Petr Beneš & Jeepers Creepers. Jejich vystoupení podbarví slavnostní raut, během něhož bude prostor pro vzájemná setkávání a povídání.

Absolventi, přijďte se podívat zpět na univerzitu! Uvidíte, jak se změnila od dob Vašich studií, potkáte své spolužáky a učitele a možná navážete nové užitečné kontakty. Registrace je vázána na členství v Klubu absolventů ZČU. Pokud ještě nejste v Klubu, přihlaste se do něj na Portálu ZČU.

Kamila Kolářová

20.09.16

Šachisté si připomněli profesora Miroslava Šimandla

Fakulta strojní