Na Evropských hrách v Krakově zápolí i studentky a studenti ZČU

Sport Studující Úspěchy

Bodovali střelci Jiří Přívratský z Fakulty právnické a Matěj Rampula z Fakulty aplikovaných věd.

Ve středu 21. června začaly a až do neděle 2. července trvají Evropské hry 2023, sportovní událost, již hostí Krakov. Pro mnohé zúčastněné znamenají hry možnost kvalifikace na letní olympiádu v Paříži.

Česká republika vyslala do Polska 42 závodníků, mezi medailovými nadějemi nechybí ani studentky a studenti Západočeské univerzity v Plzni. Jak se jim zatím vede?

Velká pozornost se upírala například na sportovní střelce a střelkyni Jiřího Přívratského, Matěje Rampulu a Veroniku Blažíčkovou, z nichž Jiří Přívratský získal stříbrnou medaili v disciplíně 50 m libovolná malorážka a bronz v disciplíně 10 m vzduchová puška, zatímco Matěj Rampula vybojoval spolu s Alžbětou Dědovou stříbro v disciplíně 25 m rychlopalná pistole.

Z ostatních se do 10. místa umístila lukostřelkyně Marie Horáčková, která s Adamem Li nastoupila v disciplíně reflexní luk. Průběžné výsledky lze sledovat na webu Českého olympijského týmu.

Všem studentkám a studentům, kteří se na Evropské hry 2023 kvalifikovali a reprezentovali Českou republiku i Západočeskou univerzitu v Plzni, děkujeme!

Studentky a studenti ZČU na Evropských hrách 2023:

• Tereza Hrochová (FPR) - atletika - běh na 5000m
  • Linda Suchá (FPE) - atletika - trojskok