Blíží se Open Science Week 2023

Seminář Univerzita Věda

Témata jako „Otevřená věda“, „Otevřená data“ nebo „Otevřený přístup“ nabývají na důležitosti. Univerzitní knihovna doporučuje zájemcům a zájemkyním o tuto tematiku sérii přednášek a seminářů, které se budou konat u příležitosti letošního Open Science Week ve dnech 16.–20. října.

Pracovní skupina Open Science při Asociaci knihoven vysokých škol ČR (AKVŠ) připravila týden nabitý tématy spojenými s otevřenou vědou (Open Science), správou výzkumných dat (Research Data Management), otevřeným přístupem (Open Access), občanskou vědou (Citizen Science) a právními aspekty otevřené vědy.

Celý program Open Science Week 2023 si můžete prohlédnout na stránkách AKVŠ. Ve dnech od 16. do 20. října se můžete přednášek zúčastnit on-line a nebo osobně. V obou případech je předem nutná registrace.

Pokud se již teď chcete dozvědět o Open Access více, navštivte web univerzitní knihovny, kde je tato tematika pečlivě zpracována.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný