Rektor ZČU jmenoval Stanislava Balíka děkanem Fakulty právnické pro druhé funkční období

Studující Univerzita Zaměstnanci

Stanislav Balík je děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni od ledna 2020. V lednu příštího roku proto završí první čtyřleté období ve funkci a zároveň zahájí druhé.

Ve čtvrtek 25. ledna 2024 začne děkanovi Fakulty právnické JUDr. PhDr. Stanislavu Balíku, Ph.D druhé funkční období, pro něž byl v říjnu zvolen členkami a členy fakultního akademického senátu. Rektor ZČU Miroslav Lávička proto děkana v pondělí 11. prosince přijal ve své pracovně. Předal mu jmenovací dekret a popřál úspěšné funkční období, jež potrvá do 24. ledna 2028.

Aktu se zúčastnili rovněž kancléřka ZČU Lucie Václavová Čulíková a předseda Akademického senátu Fakulty právnické Jindřich Psutka.

Volba děkana Fakulty právnické se konala 16. října. Pro Stanislava Balíka, který byl jediným navrženým kandidátem, se už v prvním kole vyslovilo 17 ze 17 přítomných senátorek a senátorů.

Fakulta právnická

Pavel KORELUS