Vlčí máky ze ZČU přispěly sbírce Paměti národa

Spolupráce Univerzita Veřejnost

ZČU se k akci připojila potřetí, a výtěžek opět vzrostl. Ve srovnání s předchozím ročníkem se vybralo o 758 Kč více

Částkou 7622 přispěla Západočeská univerzita v Plzni loňskému ročníku sbírky ke Dni válečných veteránů, kterou organizuje Paměť národa. Sbírkové kasičky se během listopadu nacházely ve čtyřech pobočkách Univerzitní knihovny, na rektorátu, v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, v Galerii Ladislava Sutnara a také v Kulturce. Každý, kdo přispěl, si mohl vzít známý kvítek vlčího máku.

ZČU se ke sbírce připojila potřetí, a výtěžek opět vzrostl. Ve srovnání s předchozím ročníkem se vybralo o 758 Kč více.

„Peníze ze sbírky pomáhají válečným veteránům, účastníkům 3. odboje a odpůrcům totalitních režimů 20. století. Kolegové z Centra pomoci Paměti národa navštěvují a kontaktují ročně skoro tisíc pamětníků a poskytují jim sociální péči, poradenství nebo podporu v obtížných životních situacích. Druhá část výtěžku ze sbírky putuje dokumentaristům Paměti národa, kteří zaznamenávají příběhy pamětníků,“ říká za plzeňský organizační tým Paměti národa Aneta Sklenářová.

Paměti národa lze stále přispět například v e-shopu nebo jakýmkoliv, třeba i pravidelným příspěvkem.

Všem dárcům a dárkyním děkujeme!

Pavel KORELUS

17. 01. 2024