Na Západočeské univerzitě přednášel Evžen Tošenovský

Poslanec Evropského parlamentu zavítal v pondělí 24. září do prostor RICE - Regionálního inovačního centra elektrotechniky.

Prohlédl si zde halovou zkušebnu vysokonapěťové výkonové elektroniky a dopravní techniky, kde je možné testovat dopravní prostředky a zařízení až do 31 kV a 4MW. Mezi její unikátní vybavení patří například rozvaděče ABB UNIGEAR Digital či vysokonapěťové měniče od společnosti General Electric.

Poté Evžen Tošenovský vystoupil před studenty a zaměstnanci elektrotechnické fakulty s přednáškou zaměřenou na současné trendy evropské politiky v energetice.

Kamila Kolářová

24.10.16

Soutěž O pohár rektora startuje

14.11.17