Nad ZČU zavlála vlajka pro Tibet

Etika Univerzita Veřejnost

Také letos se Západočeská univerzita v Plzni připojila k akci, jež každý rok připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Pomoci může každý.

Desátý březnový den je už tradičním dnem mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet, která vznikla v polovině devadesátých let a je jednou z nejvýznamnějších akcí na podporu Tibetu. V tomto roce připomíná 65. výročí tibetského povstání.

Tibetská vlajka jako symbol solidarity opět zavlála také v kampusu Západočeské univerzity v Plzni.

Kdo má zájem o jinou než symbolickou podporu, může tak učinit prostřednictvím občanského sdružení Lungta, jež organizuje nejen akci Vlajka pro Tibet, ale také veřejnou sbírku na podporu klášterní školy Diskit a Tikse v indickém Ladaku či na šíření informace o Tibetu.

Pavel KORELUS

08. 03. 2024