Soutěž O pohár rektora 2023/24 je v půlce

Soutěž Sport Studující

Tradičního celouniverzitního sportovního klání se v tomto ročníku účastní všechny fakulty ZČU.

Celoroční sportovní mezifakultní soutěž O pohár rektora, která se na Západočeské univerzitě koná již od akademického roku 2015/16, je zhruba v polovině. Z vypsaných devíti soutěží již proběhly čtyři, jako zatím poslední se konal turnaj dvojic ve stolním tenise.

A jak si vedou fakultní týmy? „V podzimní části letošního ročníku se již odehrály turnaje v basketbalu, florbalu a boulderingu. Potěšitelné je, že už během prvních čtyř klání se do aktuálního ročníku zapojili studenti a studentky všech fakult ZČU. Na předních místech jsou zatím, řekněme, favorizované fakulty, které již v minulosti celkový pohár ovládly. Vede Fakulta aplikovaných věd, obhájci poháru a loňští vítězové z fakulty Právnické jsou v tuto chvíli ‚až‘ na 6. místě. Uvidíme, jestli se jim ještě podaří vítězství obhájit,“ říká Ondřej Vodrážka za pořádající katedru tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní.

Průběžné pořadí po 4 z 9 disciplín:

1. FAV   57bodů

2. FEK  46 b.