Kvantové technologie: naděje pro 21. století? - seminář pro ZČU

19. dubna, 12:30

Fakulta aplikovaných věd, UC 143

Seminář Věda Zaměstnanci

Srdečně zveme zaměstnance a zaměstnankyně Západočeské univerzity v Plzni na interdisciplinární seminář při odpolední kávě určený širokému okruhu posluchačů. Nepředpokládají se jakékoli předběžné znalosti.

Vstup: volný
Určeno pro: zaměstnankyně a zaměstnance ZČU
Kontakt: Dita Sládková - sladkova@ntc.zcu.cz

Dozvíte se o plánované kvantové strategii v České republice a aktivním přínosu naší univerzity v této oblasti. Budete zasvěceni do tajů a podivností kvantové fyziky a dozvíte se, proč mohou kvantové technologie včetně kvantových počítačů znamenat zcela revoluční převrat. Budou vám představeny technologické inovace a výzkum kvantových a dalších unikátních materiálů zaměřený na udržitelné technologie, který právě na ZČU probíhá. Zároveň se budeme zamýšlet nad tím, jak mohou kvantové technologie sloužit člověku, a pokusíme se ukázat jejich filozofický přesah.

Program:
Výzkum týkající se kvantových technologií v ČR - Petr Kavalíř (NTC)
Taje a magické možnosti kvantové fyziky - Miroslav Holeček (NTC)
Aktuální výzkum v oblasti kvantových materiálů a další technologie - Pavel Baroch (FAV)
Kvantové technologie ve službách člověka - Radek Schuster (FF)

Přijďte si poslechnout prezentace připravené populárně-naučnou formou a zapojit se do diskuse o této problematice. Západočeská univerzita chce přinášet důležitá témata, která ovlivňují naši budoucnost, a my vás zveme, abyste se aktivně zapojili.

Seminář proběhne v rámci komunitního marketingu ZČU v českém jazyce. Předpokládaný konec: 14:30 hod.

Nové technologie - výzkumné centrum

Dita Sládková

19. 04. 2024, 12:30

10 Duben