Festival Cesta ženy – matky má za sebou další úspěšný ročník

Listopadová akce katedry ošetřovatelství a porodní asistence, festival Cesta ženy – matky, proběhl letos již popáté a opět s velkým zájmem návštěvníků.

Festival se snaží podpořit nastávající rodiče na jejich cestě rodičovstvím, posílit zdravý průběh těhotenství a přirozený porod. Součástí festivalu byly různorodé přednášky a praktické workshopy. Návštěvníci festivalu si tak mohli například vyzkoušet účinky aromaterapie, relaxace či orientálního tance v těhotenství. Festival dále nabídl výstavu fotografií kontaktního rodičovství, obrázky s porodnickou tematikou Kateřiny Čechové (studentky fakulty zdravotnických studií), bazárek potřeb pro kontaktní rodiče a prodejní expozici. Festival navštívilo více než 130 návštěvníků. Pokud to bude jen trošku možné, budeme se na setkání s nastávajícími rodiči těšit i příští rok.

Fakulta zdravotnických studií

Lenka Krejčí

23.11.16

Konference přiblížilia přeshraniční spolupráci záchranářů