Hosté z Bavorska přijedou přenášet na filozofickou fakultu

Alfred Wildfeuer z Univerzity v Augsburgu a Nicole Eller-Wildfeuer z Univerzity v Řezně vystoupí v pondělí 5. prosince od 16.40 hodin se společnou přednáškou na téma "Spracherhalt und Sprachverlust bei deutschböhmischen Minderheitensprecherinnen und -sprechern weltweitet".

Oba vědci se věnují v rámci germanistiky mj. postavení němčiny jako druhého a cizího jazyka nejen na území Spolkové republiky Německo. Přednáška se koná 5. prosince od 16.40 hodin v místnosti SP 319 v budově fakulty filozofické v Sedláčkově ulici 15.

Vystoupení je součástí cyklu přednášek zahraničních hostů, který je v tomto semestru organizován katedrou germanistiky a slavistiky FF s podporou programu Evropská územní spolupráce Česká republika-Svobodný stát Bavorsko 2014-2020/Europäische territoriale Zusammenarbeit Freistaat Bayern-Tschechische Republik 2014-2020.

Případné dotazy zodpoví Marina Wagnerová z katedry germanistiky a slavistiky FF ZČU na mailu: mwagnero@kag.zcu.cz.

Fakulta filozofická

Helena Horová

29.11.16

Vědu hrou předvedla na Noci vědců i ZČU