Nejlepší outdoorový film natočil Ladislav Moulis ze Sutnarky

Ladislav Moulis se ve svých filmech soustředí na zaznamenávání sportovně-dobrodružných výkonů na exotických a zároveň extrémních místech naší planety. Jeho film K Pacifiku přes Coast Mountains získal hlavní cenu v kategorii reportáže na filmovém festivalu v Liberci.

Film pedagoga Sutnarky a režiséra Ladislava Moulise, který produkovala Česká televize, získal na 19. ročníku filmového festivalu SPORTFILM LIBEREC 2016 - INTERNATIONAL FICTS FESTIVAL hlavní cenu v kategorii reportáže. Porota ocenila sugestivní zpracování tématu souboje týmu českých sportovců s divokou přírodou Kanady a Aljašky.

Jako člen vodácké expedice Ladislav Moulis zachytil pokus o zdolání horského pásma Coast Mountains mezi Britskou Kolumbií a Aljaškou po řekách Hackett, Shesley a Taku, na kterých kdysi obchodovaly původní indiánské kmeny. Jedná se o pokračování jeho volného cyklu o konfrontaci českých sportovců s extrémním prostředím. Dříve pro ČT natočil dokumenty Brahmaputra, Go, Návraty do bílé samoty, Hráč bez limitu a V rytmu řeky. Za tyto filmy získal tři hlavní a dvě druhé ceny na festivalech outdoorových filmů.

Film K Pacifiku přes Coast Mountains odvysílá ČT2 v neděli 25. 12. od 14:30 hodin.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

13.12.16


Technické fakulty se představily na DronFestu


Celouniverzitní

402

01.06.17


Charitativní akce Čteme na dřeň vynesla téměř padesát tisíc korun


Fakulta ekonomická

62

02.06.17


Studenti uspěli s aplikací zobrazující počasí po celém světě


Celouniverzitní

380

09.06.17