Soutěž O pohár rektora je v poločase

Celouniverzitní sportovní klání se dostalo do poloviny, v čele se zatím drží loňský vítěz, fakulta aplikovaných věd.

Na soutěžící čekají ještě během letošního jara čtyři soutěžní disciplíny z celkových osmi. Nejvíc se dařilo zástupcům fakulty aplikovaných věd, s mírným odstupem následují další tři fakulty v pořadí fakulta ekonomická, strojní a elektrotechnická. Překvapivě až na průběžném 6. místě je zatím pedagogická fakulta, která by teoreticky měla bojovat o příčky nejvyšší (má k dispozici studenty oborové TV). Bohužel se zúčastnila pouze turnaje ve florbale, a to je pro úspěch málo.

V jednotlivých soutěžích byli zatím nejúspěšnější: 2x FAV (florbal a stolní tenis), 1 x FEK (basketbal) a 1x FEL (sportovní lezení). Soutěž O pohár rektora bude pokračovat v letním semestru dalšími čtyřmi disciplínami, a už teď je jasné, že o přední místa budou bojovat hlavně technické fakulty společně s ekonomickou fakultou. Bude jen dobře, pokud se k nim připojí sportovci některé z dalších fakult.

Průběžné výsledky a další informace o soutěži si můžete přečíst na stránkách KTS.

Pavel Červenka

06.01.17

Série výstav Design v pohybu 2015 - 2020 dorazí i do Plzně

24.04.17