Výstava odhalí, kde se lidé cítí doma

Mladí Češi a Němci společně zjišťovali, jak se může lišit vnímání domova. Zajímavá výstava, která představí dvacet lidí nejrůznějších národností s velmi odlišnými životními osudy se otevírá dnes, 13. února od 16 hodin, v Univerzitní knihovně ZČU.

Jak charakterizuje svůj domov politický aktivista Jan Vrobel? Kde je doma architekt Osamu Okamura? Kde se cítí doma bezdomovec Jiří Valčík a kde odborník na migraci Ondřej Klípa? Na tyto otázky hledala odpověď skupina Čechů a Němců. Společně vyzpovídala kolem dvaceti lidí nejrůznějších národností s velmi odlišnými životními osudy. Z výběru nejlepších odpovědí skupina vytvořila výstavu, kterou lze nyní zhlédnout v Plzni. V březnu pak výstava poputuje do bavorského Regensburgu. Skupina výstavu vytvořila v rámci devátého funkčního období Česko-německého fóra mládeže.

Česko-německé fórum mládeže vzniklo v roce 2001, jedno funkční období trvá vždy dva roky. Tvoří ho 30 dobrovolníků z Česka a Německa ve věku 16-26 let, kteří svou činností zlepšují a prohlubují česko‑německou spolupráci. Členové pracují v pěti pracovních skupinách a vytvářejí vlastní projekty přesahující rámec česko-německých vztahů. Zastřešujícím tématem devátého funkčního období 2015/2017 je motto „Kde jsem doma?“.

Činnost a projekty Česko-německého fóra mládeže podporuje Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Tandem – Koordinační centrum česko‑německých výměn mládeže.

Univerzitní knihovna

Kateřina MODRÁ

13.02.17


Připomeňte si geniálního vědce Stephena Hawkinga


Fakulta aplikovaných věd

45

03.05.18


Na Fakultě aplikovaných věd proběhla soutěž Catalysts Coding Contest


Fakulta aplikovaných věd

83

10.05.18


ZČU pořádá 6. národní konferenci transferu technologií


Celouniverzitní

214

15.05.18