Jaderné dny přiblíží jadernou energii studentům středních a vysokých škol

Již po sedmé se ve dnech 20. dubna až 25. května uskuteční Jaderné dny, letos poprvé je bude hostit Západočeská univerzita v Plzni. Výstavu o jaderné energetice plnou zajímavých exponátů doplní přednášky a soutěže.

Jaderné dny 2017 se snaží přiblížit oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol. Chystané expozice zahrnují nejen modely různých jaderných zařízení, ale i skutečná zařízení či jejich části a přístroje určené k využití jaderné energie. K vidění bude mlžná komora, modely reaktorů a kontejnerů na vyhořelé palivo, maketa palivové kazety či model hlubinného úložiště radioaktivního odpadu.

Program zahrnuje také přednášky pro studenty středních škol, na něž navazují soutěže o tablet. „Soutěže se těší obrovskému úspěchu, studenti projevují velkou snahu a především praktická část je vždy velice zaujme,“ říká Jan Zdebor ze strojní fakulty, jeden z členů organizačního týmu. Letos si středoškoláci můžou poslechnout například přednášky Mýty a fakta o jádru – Fukušima šest let poté, Žijeme v poli záření nebo Životní prostředí a radioaktivní odpady.

Jaderné dny pořádá Západočeská univerzita v Plzni společně se Škodou JS a CENEN (Czech Nuclear Education Network).

Kateřina MODRÁ

09.03.17

ELSA Plzeň uspořádala pro studenty práv veletrh pracovních příležitostí

Studentské organizace