Galerie Ladislava Sutnara zve na Cesty Vojtěcha Aubrechta

Fotograf a pedagog z fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Vojtěch Aubrecht vystavuje průřez tvorbou posledních let.

"Cesta dává krajině prostor, směr i cíl. Cesta dominuje náš život, ovlivňuje naši trajektorii. Jen málokdy opouštíme jinými vyšlapaný koridor. Výstava, ačkoliv monotematická, nazírá z různých perspektiv motiv cesty a věcí s ní spjatými. Pohrává si s divákovým vnímáním a simuluje podmínky pohybu v přirozeném prostředí. Návštěvník je nucen vstoupit do obrazu a volit směr svých kroků. Cesta diváka vede, jindy mu v pohybu zabraňuje překážka. Netradiční instalace je hravá, ale není hrou. Je exkurzem do surreálného světa, kde náš pohyb v čase a prostoru nepodléhá jasné definici. Přitom však má své důsledky. Otázka životnosti, dočasnosti, či neohraničené platnosti jak fotografovaného, tak samotných artefaktů, je nastolena především v instalacích, které nutně podléhají destrukci již v průběhu výstavy. Autor představuje průřez svojí tvorbou z uplynulých let. Příznačný je nenucený experiment, který zahrnuje různé fotografické postupy. Digitální fotografie se prolíná s analogovým velkoformátovými záznamem. Robustní digitální tisky střídají ručně kolorovaná díla," říká k výstavě její autor.
Papír, plátno a štěrk se staly nosiči obrazů, které si můžete projít v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni, od 6. dubna do 6. května.


Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

06.04.17


Blíží se koncert duchovní hudby františkánského konvetu Ex fontibus


Fakulta pedagogická

41

10.12.17


Ruskému centru je pět let


Ústav jazykové přípravy

23

12.12.17


Posluchači U3V protančili večer na výročním plese své univerzity


Celouniverzitní

85

04.12.17