ZČU je na cestě k systematické podpoře on-line vzdělávání

Univerzitu v úterý 9. května navštívili Darco Jansen a Piet Henderikx, aby zmapovali současný stav využívání flexibilních metod výuky na ZČU.

Západočeská univerzita v Plzni je zapojena do projektu EMPOWER, který realizuje Evropská asociace distančně vzdělávajících univerzit (EADTU) s podporou Evropské komise. Právě v rámci tohoto projektu ji navštívili Darco Jansen a Piet Henderikx, kteří se zúčastnili řady rozhovorů nejen se zástupci vedení ZČU, akademickými pracovníky, ale i studenty. Cílem této návštěvy bylo jednak zmapovat současný stav využívání flexibilních metod výuky na ZČU, jednak prodiskutovat ambice a strategie ZČU v oblasti rozvoje on-line vzdělávání v kontextu zkušeností získaných na dalších univerzitách v Evropě.

Západočeská univerzita v Plzni má v rámci projektu EMPOWER možnost zúčastnit se Empower Online Learning Leadership Academy, která se koná ve dnech 29. - 31. května v Bruselu.

Zájemci o účast na této akademii mohou kontaktovat Lucii Rohlíkovou na lrohlik@rek.zcu.cz či telefonu 604 115 360.

Kateřina MODRÁ

10.05.17

Na Plzeňském poháru záchranářů bodovali studenti fakulty zdravotnických studií

Fakulta zdravotnických studií