Univerzita běžela s rektorem

Jarní běh okolo kampusu přilákal přes čtyřicet studentů, zaměstnanců a dalších příznivců pohybu.

Po loňské premiéře uspořádala Západočeská univerzita v Plzni v úterý 16. května opět Běh s rektorem. Zatímco minule v den akce sněžilo a teploměr stěží dosáhl čtyř stupňů, letošní ročník provázelo krásné, téměř letní počasí, a běžci se tudíž pořádně zapotili. Na start se postavilo 22 dvojic, které si nejprve zaběhly krátké zahřívací kolo a v 16.30 hodin již odstartoval samotný závod. Stejně jako loni šlo o štafetový běh, takže každý z dvojice běžel střídavě dva okruhy v délce 1,5 kilometru. Odměnou za vynaloženou dřinu bylo pro přihlášené běžce pivo zdarma.

Nejrychlejší tři dvojice si odnesly dárkové tašky s propagačními předměty univerzity. Prvenství si připsal Lukáš Kadlec z fakulty ekonomické, který doběhl společně s Tomášem Kadlecem v čase 23 minut a 55 sekund. Na druhém místě se umístili s časem 25:13 Jana Brantlová a David Tolar z fakulty strojní, třetí skončila dvojice ve složení Karolína Šiková z fakulty aplikovaných věd a Daniel Čapek z fakulty strojní, kteří trasu zvládli v čase 26:20. Kompletní výsledky najdete na webu katedry tělesné výchovy a sportu.

Zároveň byl vyhlášen také vítěz celouniverzitní soutěže O pohár rektora, který po loňském vítězství obhájila fakulta aplikovaných věd. Pohár tak zůstane i letos v kanceláři děkanky Vlasty Radové, která ho symbolicky znovu převzala z rukou rektora Miroslava Holečka.

Součástí letošního programu bylo také slavnostní otevření nových sportovišť - travnaté volnočasové plochy a boulderingové stěny, jehož se ujala dvojice se startovním číslem 1, tedy rektor Miroslav Holeček a kvestor Petr Beneš. Jako první si lezeckou stěnu vyzkoušel právě rektor Holeček, který ji suverénně pokořil během necelé minuty. Sportovní výkon poté doplnil spolu s kvestorem Benešem 14. místem v celkovém pořadí štafetového běhu.


Galerie


Otevření nových sportovišť

Start Běhu s rektorem

Kvestor Beneš a rektor Holeček při předávání štafety

Vítězná dvojice ve složení Lukáš Kadlec a Tomáš Kadlec

Kvestor Beneš a rektor Holeček při předávání štafety

Předání Poháru rektora děkance FAV Vlastě Radové

Gratulace vítězům

Celouniverzitní

Kamila Kolářová

17.05.17


Univerzita zve na festival jógy


Celouniverzitní

26

19.09.17


ELSA Plzeň chystá právnickou party


Studentské organizace

18

18.09.17


Vědecké hrátky a experimenty opět zaplaví centrum Plzně


Celouniverzitní

343

06.09.17