Členové Sekce balistiky při Vědecké radě Kriminalistického ústavu Praha jednali na NTC

NTC ve středu 17. května hostilo pracovní zasedání Sekce balistiky při Vědecké radě Kriminalistického ústavu Praha.

Sekce balistiky sdružuje na mezioborové bázi přední tuzemské odborníky, zejména z oblasti forenzních věd. Dlouholetým členem sekce je také ředitel NTC Luděk Hynčík. Odborníci se zajímali o technologie jimiž NTC disponuje a o projekty, které by v oblasti balistiky mohli výzkumníci z NTC řešit. Velmi podrobně se diskutovaly například možnosti měření teploty letící střely, která má průměr 9 mm a letí rychlostí cca 360 m/s.

Nové technologie - Výzkumné centrum

Petr Kavalíř

22.05.17

ZČU pořádala druhý workshop o kvalitě evropského vysokého školství