Výstava Afrika snů a skutečností po 70 letech je ke zhlédnutí na univerzitě

Výstava, která má nejen připomenout slavnou cestu Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda po Africe, ale též představit Afriku jako dynamický kontinent plný změn a vývoje je nyní ke zhlédnutí v přízemí strojní a ekonomické fakulty. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout do 14. června, kdy poputuje do Prahy a následně na zastupitelské úřady v Africe.
Na třinácti panelech se návštěvníci mohou seznámit s řadou témat, například jak se změnila od dob cesty Hanzelky a Zikmunda do současnosti doprava, komunikace či postavení žen. Výstava bude v následujících dvou týdnech vystaven v přízemí strojní a ekonomické fakulty, na podzim poputuje do Addis Abeby a Káhiry. V roce 2018 se expozice přesune do Lusaky a Pretorie.

Výstava byla slavnostně zahájena 19. dubna. Při této příležitosti se konal workshop, na němž se svými příspěvky vystoupili Marek Hrubec (ředitel Centra globálních studií FÚ AV ČR), Michal Kučera (honorární konzul Etiopie v ČR), Pavel Nováček (katedra rozvojových studií UPOL) a František Krampota (ředitel ACET Česká republika).

Na organizaci výstavy a workshopu se podílely katedra blízkovýchodních studií FF (Jan Záhořík), katedra politologie a mezinárodních vztahů FF (Linda Piknerová) a katedra geografie FEK (Jiří Preis).Galerie


Fakulta ekonomická

Kateřina MODRÁ

02.06.17


Škoda Auto zve studenty ZČU na dny otevřených dveří


Celouniverzitní

22

11.10.17


Jana Sováková z FPE se setkala s oceňovanou ruskou spisovatelkou


Fakulta pedagogická

29

16.10.17


Ruské centrum vysílá studenty na Světový festival mládeže a studentstva


Ústav jazykové přípravy

24

13.10.17