Research Assistant: Vyzkoušejte díky Univerzitní knihovně umělou inteligenci od Web of Science

Univerzita Věda Zaměstnanci

Prestižní citační databáze Web of Science sehrává důležitou roli v hodnocení vědy. Nově je databáze doplněna o funkci „Research Assistant", která je založená na generativní umělé inteligenci. Díky knihovně můžete během září tuto funkci vyzkoušet i Vy.

Research Assistant je více než jen chatbot. Pomůže Vám rychle vyhledat relevantní články a poskytne relevantní, kontextově specifické poznatky. Inteligentní objevování vám pomáhá bez námahy interpretovat a zkoumat literaturu. Vyhledávání podporuje i češtinu, dotazy můžete pokládat v přirozeném jazyce. Nástroj nabízí i vizualizaci citací, například prostřednictvím tzv. mapy citací článků. Zkušební přístup k funkci "Research Assistant" má univerzita nastavený od 9.9. do 30.9.2024.

Ve středu 11. září se můžete účastnit webináře "Chytřejší výzkum s Web of Science Research Assistant".

A pokud se chcete dozvědět více o citační databázi Web of Science nebo hodnocení vědy, navštivte web Univerzitní knihovny.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný