Křest knihy Renáty Fučíkové „Královny a poutníci“

15 February

15. února

Galerie Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha

Veřejnost Výstava Zaměstnanci

Srdečně zveme příznivce grafiky, ilustrace a knih na křest nové publikace Renáty Fučíkové, vedoucí ateliéru Didaktická ilustrace na Sutnarce. Knihu vydalo nakladatelství Albatros, jejími kmotry jsou Eleonore Kinsky a Jan Czernin. Křest se uskuteční 15. února v 17 hodin.

Určeno pro: veřejnost

Křest nové knihy Renáty Fučíkové je součástí doprovodného programu autorčiny rozsáhlé výstavy Na scénu!, která je v Galerii Hollar k vidění do 3. března.

Královny a poutníci pojednávají o dávné historii českých zemí a životech našich předků. "Naše země byly po tisíciletí domovem mnoha lidí. Podle jazyka a zvyklostí třídíme naše předky na Kelty, Germány a Slovany, ale oni sami si říkali jinak. A tak tu žili Bójové neboli bojovníci, Markomani neboli hraničáři, Silingové neboli lidé z mokřadů, Moravané neboli lidé z luk a Čechové neboli rodáci. Vydejte se až na začátek prvního tisíciletí a poznejte jejich každodenní starosti a radosti! Zjistíte, že jste od lidí z dávných časů možná podědili víc, než si myslíte."

Lenka Thomayer Opatrná

15. 02. 2024

03  -  25 June

Galerie GAFA, DEPO2015, Presslova 14, Plzeň