Jak se křičí gól? Zeptejte se sportovního komentátora Roberta Záruby

Na jaký hokejový zápas rád vzpomíná? Píše si hlášky dopředu? Na tyto, ale i další vaše otázky rád odpoví oblíbený komentátor Robert Záruba, kterého na ZČU pozval Přednáškový klub. Na besedu dorazí už v úterý 14. listopadu.

Nejen sveřepý křik, jenž nechybí při žádných zásadních sportovních událostech naší země, a pohotové hlášky, které mezi sportovními fanoušky zlidověly, ale i precizně připravené podklady ke každému zápasu. To je Robert Záruba. Věděli jste, že si vede vlastní kartotéku hráčů, index zápasů a další rozsáhlé statistiky? Co vlastně práce sportovního komentátora obnáší a jak probíhá příprava na přenos?

Robert Záruba je navíc nejen stálým členem Redakce sportu České televize (a to už od roku 1990) a nyní také jejím šéfkomentátorem, ale také vysokoškolským pedagogem. Na katedře žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze přednáší předmět Sportovní žurnalistika.

Diskusní přednáška začíná v 18 hodin v místnosti EP 110 (budova FEL na Borech), vstup je zdarma a dorazit na ní může kdokoliv. První část proběhne formou přednášky hosta, v druhé bude prostor k diskusi. Podrobnější informace zde.

Galerie


Studentské organizace

Hana PRAŽÁKOVÁ

10.11.17


Designéři předvedou na plzeňském Design Weeku model Škody Fabie crossover


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

48

13.11.17


U3V oslaví výročí 25 let své existence reprezentačním plesem


Celouniverzitní

42

15.11.17


Interpretace Jana Husa v českých filmech očima německé slavistky


Fakulta filozofická

0

14.11.17