Jak se křičí gól? Zeptejte se sportovního komentátora Roberta Záruby

Na jaký hokejový zápas rád vzpomíná? Píše si hlášky dopředu? Na tyto, ale i další vaše otázky rád odpoví oblíbený komentátor Robert Záruba, kterého na ZČU pozval Přednáškový klub. Na besedu dorazí už v úterý 14. listopadu.

Nejen sveřepý křik, jenž nechybí při žádných zásadních sportovních událostech naší země, a pohotové hlášky, které mezi sportovními fanoušky zlidověly, ale i precizně připravené podklady ke každému zápasu. To je Robert Záruba. Věděli jste, že si vede vlastní kartotéku hráčů, index zápasů a další rozsáhlé statistiky? Co vlastně práce sportovního komentátora obnáší a jak probíhá příprava na přenos?

Robert Záruba je navíc nejen stálým členem Redakce sportu České televize (a to už od roku 1990) a nyní také jejím šéfkomentátorem, ale také vysokoškolským pedagogem. Na katedře žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze přednáší předmět Sportovní žurnalistika.

Diskusní přednáška začíná v 18 hodin v místnosti EP 110 (budova FEL na Borech), vstup je zdarma a dorazit na ní může kdokoliv. První část proběhne formou přednášky hosta, v druhé bude prostor k diskusi. Podrobnější informace zde.

Galerie


Studentské organizace

Hana PRAŽÁKOVÁ

10. 11. 17


Studenti se mohou opět ucházet o Iberoamerickou cenu

Soutěž Studenti Univerzita

Ústav jazykové přípravy

13. 12. 2018

Fakulta pedagogická pořádala mezinárodní konferenci

Spolupráce Studium Univerzita

Fakulta pedagogická

27. 11. 2018

Oslavující Fakulta pedagogická ocenila významné pracovníky

Univerzita Zaměstnanci

Fakulta pedagogická

05. 12. 2018