Studenti i zaměstnanci mohou vyrazit na konferenci o společenské zodpovědnosti vysokých škol

Akce s podtitulem Mezinárodní vzdělávání jako cesta k aktivnímu občanství se na přelomu listopadu a prosince koná v Olomouci.

Konference, která se koná u příležitosti oslav 30 let existence programu Erasmus, je určená koordinátorům mezinárodních programů, studentům a zaměstnancům vysokých škol. Cílem akce je přispět k diskuzi o významu podpory aktivit vysokých škol podporujících studenty v jejich aktivním občanství a společenské odpovědnosti.

Během dvoudenního setkání, které proběhne 30. listopadu až 1.prosince, své příspěvky přednese např. ředitel o.p.s. Člověk v tísni Šimon Pánek, zakladatel Centra zahraniční spolupráce Masarykovy univerzity Don Sparling či Amal al Khatib z UNRWA OSN.

Akci pořádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Dům zahraniční spolupráce a Univerzita Palackého v Olomouci. Zájemci se mohou přihlásit na webu Domu zahraniční spolupráce, událost je možné sledovat také na facebooku.

Hana PRAŽÁKOVÁ

20.11.17

Na semináři o inkluzivním vzdělávání vystoupí ministr školství Stanislav Štech

05.12.17